‪Google+‬‏ חברת ibdesign עיצוב אתרים, קידום אתרים - עיצוב דף הבית כללים ללקוחות
 
 

עיצוב דף הבית כללים ללקוחות

התפתחות האינטרנט השפיעה על העולם שלנו באופן יוצא מן הכלל – קיצרה מרחקים, האיצה תהליכים, הפכה אותנו לפחות סבלניים. למה לסבול כשהמבחר ענק ואלטרנטיבה מחכה לנו במרחק של קליק?

בימינו, כשאחוז ניכר מהפעילות העסקית מתבצע ברשת וכל בית עסק רציני דואג לנוכחות שלו גם אונליין, התחרות הסוערת מחייבת אותנו לחשוב היטב כיצד לגרום לכך שלקוחות יבואו דווקא אלינו. בדומה לבעל חנות בעיר שקורא לעוברי אורח מהרחוב להיכנס בעזרת שלט יפה, יצירתי ומזמין, בעלי אתרים משקיעים משאבים רבים בקונספט של הדף הפותח עבור האתר שלהם – דף הבית. מאות מחקרים בנושא נעשו ותועדו ב-
10-15 שנים האחרונות. מהשורות הבאות תוכלו ללמוד כיצד לבנות דף בית בצורה שיווקית נכונה, מה מומלץ לעשות וממה כדאי להימנע.

בניית דף בית – דברים חיוניים
אחד הדברים החיוניים בדף בית של כל אתר אינטרנט – הזדהות. האם יצא לכם אי-פעם לבוא לבד למסיבה בה אתם לא מכירים אף אחד? אם אתם זוכרים את ההרגשה הלא נעימה במיוחד, אל תתנו לגולש לחוות אותה – תנו לו להבין תוך שתי שניות לאן הגיע. הציבו את השם ואת הלוגו של החברה במקום בולט בחלק העליון של דף הבית, הוסיפו משפט קצר שיכיל סלוגן שמסכם בכמה מילים את מטרת האתר. ריכזו את המסר העיקרי של האתר במקום בולט – בשליש העליון בדף הבית. זכרו שהאורח שלכם הוא מלכתחילה בן אדם חסר סבלנות – אם במבט ראשון הוא לא יראה שכאן הוא ימצא את מה שחיפש, הוא פשוט יעזוב. נניח ותפסתם את תשומת ליבו והערתם בו רצון להמשיך לחפש באתר שלכם – ספקו לו מערכת ניווט נוחה ופשוטה, אל תגרמו לגולש לנדוד בין קישור לקישור בניסיונות למצוא את הרצוי. התפריטים בדף הבית חייבים להיות ברורים ומסודרים. ולבסוף, עזרו לגולש להפוך לליד – הציגו בפניו דרך נוחה ומהירה ליצירת קשר איתכם: טופס, מספר טלפון, צ'אט אונליין.

בניית דף בית – מה כדאי?
אם הנקודות המפורטות לעיל הינן חיוניות לכל אתר עסקי, התכונות אותן אפרט להלן עשויות לשפר את חווית הגלישה ולחזק את דף הבית שלכם. קודם כל, כשאתם בונים את דף הבית, השתדלו להגיע למראה נקי ופשוט. עיצוב פשוט ואסתטי לא רק משדר הרגשה של יציבות, רוגע ומקצויות, אלא גם מהווה רקע ניטרלי על גביו תוכלו למקם את התוכן הרלוונטי. התוכן בדף הבית חייב להיות קצר ולעניין. אל תציפו את הגולש בחומות של טקסט לא קשור, תשאירו כאן רק את המידע החשוב ביותר. אם בא לכן לספר את סיפור חייכם, תעשו זאת בעמוד "אודות" – מי שמעוניין ייכנס ויקרא. חיזקו את התוכן בביטויים אשר מהווים קריאה לפעולה, גרמו ללקוח פוטנציאלי לעשות את מה שאתם רוצים – למלא טופס, להיכנס לחנות, להירשם כחבר וכו'. הציגו בדף הבית פרטי התקשרות נוספים – מס' טלפון, כתובת לשליחת דואר, דוא''ל של מנהל האתר. הדבר עוזר ליצור תחושת בטחון ואמון אצל הלקוח. שפר את מערכת הניווט בדף הבית – בנוסף לתפריטים, הוסף תיבת חיפוש באתר וקישור למפת אתר.

בניית דף בית – מא לא כדאי?
מה לא מומלץ לעשות בדף הבית? בערך כל דבר שעלול להוות מכשול בדרך של הגולש אל מטרתו. אנשים רבים חושבים שפתיח יפה שמקדים כניסת גולש לדף הבית זה "מגניב", אבל קחו בחשבון שהפתיח זה בעצם עוד כמה שניות שהגולש מחכה לפני שהוא בכלל יתחיל להכיר את האתר שלכם. אם בכל זאת אתם חושבים שבלי פתיח אין על מה לדבר, הוא חייב לגרום לגולש להנות מהצפייה ולחזק את רצונו להמשיך פנימה. היזהרו עם בחירת צבעים, גופנים ואנימציות. השתדלו להימנע מריבוי צבעים, צבעים זוהרים וצועקים, גופנים בגודל שונה ובצורות שונות באותו דף, אנימציות ואלמנטים נעים. כל הדברים האלו עלולים להסיח את דעתו של הגולש ולהפריע לו להתרכז במטרה העקרית.

בניית דף בית – מה אסור?
במילים פשוטות, אסור לגרום לגולש פוטנציאלי לחכות סתם או להרגיש לא בנוח. בהמשך למה שנאמר בפסקה הקודמת, אם יש באתרכם פתיח מקדים, אסור להכריח את הגולש לצפות בו מהתחלה ועד הסוף, כל פעם שהוא נכנס לאתר. חובה לצייד את הפתיח עם כפתור "דלג". לא תעשו זאת – הלקוח יהנה מהפתיח היפה שלכם בפעם הראשונה ובפעם השנייה תחפשו אותו באתר של מתחרה. בהמשך לנושא של המתנה ארוכה, אסור להעמיס את האתר בתוכן כבד שמאט טעינת העמוד. חובה להתאים את התמונות  לסטנדרטים המקובלים. אם החלטתם ללוות את דף הבית במנגינת רקע (שזה דבר שאינו מומלץ באופן כללי לאתרים שאינם קשורים למוסיקה באופן ישיר), אסור לעשות זאת ללא כפתור "הפסק". דמיינו לעצמכם גולש שמגיע לאתרכם תוך כדי שהוא במשרד מלא אנשים שעובדים והרמקולים שלו בטעות על ווליום גבוה. ברוב המקרים, במקום לחפש את הכפתור שמפסיק את המנגינה, הוא ילחץ על הכפתור שהוא מכיר – לחצן סגירת הלשונית בדפדפן – ולא יחזור לעולם.
השקיעו מחשבה ויצירתיות בבניית דף הבית לאתר שלכם, תכננו הכל מראש, קבלו ביקורת מהסביבה הקרובה שלכם, צרו את הפנים הווירטואליות עבור העסק שלכם בחוכמה ותצליחו בגדול.

לעצות נוספות צרו קשר !

 

לפירוט נוסף מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם :